«درآینه» منتشر می‌شود

03:007۰

«درآینه» منتشر می‌شود

آلبوم موسیقی «درآینه» به آهنگسازی حسین بهروزی‌نیا و خوانندگی اشکان کمانگری با هدف ماندن در مسیر اصالت‌ها و ارزش‌های موسیقی ایرانی در قالب نگاهی متفاوت و تازه به این گونۀ موسیقایی آبان ماه امسال منتشر می‌شود.

«درآینه» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار منتشرشده در فرآیند تولید و عرضۀ محصولات موسیقایی است که روز سه‌شنبه ششم آبان‌ماه سال ۱۳۹۹ به آهنگسازی حسین بهروزی‌نیا و خوانندگی اشکان کمانگری در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

در توضیح این آلبوم که توسط مرکز موسیقی حوزۀ هنری منتشر می‌شود، آمده است:

«درآینه اثری در حوزه موسیقی کلاسیک ایرانی که حاصل ذوق و قریحه حسین بهروزی‌نیا نوازنده سرشناس بربت و اشکان کمانگری خواننده با تجربه موسیقی ایرانی است.

بهروزی‌نیا مانند دیگر آثارش کوشیده از موسیقی دهه‌های گذشته چندان فاصله نگیرد و همواره درخلق و تنظیم آن اصالت را مد نظر داشته باشد. تجربۀ سال‌ها نوازندگی در اجراهای زنده و همچنین آثار ضبط‌شده در استودیو، در این آلبوم کاملاً مشهود است.»

حسین بهروزی‌نیا در توضیحاتی پیرامون این آلبوم نوشته است:

«با توجه به شرایط کنونی موسیقی سنتی و اهمیت قرار داشتن بر مدار اصالت‌ها با حفظ آنچه از گذشته به ما رسیده با بیانی تازه، رنگ و بویی امروزی و با همکاری هنرمندان جوان موسیقی ایرانی در آواز ابوعطا که یکی از مایه‌های قدیمی و اصیل موسیقی ماست با استفاده از ریتم‌ها و حرکت‌های تازه‌تر به روایتی تازه رسید و امید هست هنرمندان موسیقی با حفظ ارزش‌های کهن موسیقی ایرانی در خلق فضاهایی مناسب با امروز جامعه بپردازند.»

اشکان کمانگری خواننده موسیقی ایرانی نیز با اشاره به انگیزه های انتشار این اثر موسیقایی گفته است:

«آلبوم موسیقی در آینه تلاشی برای ماندن در مسیر اصالت‌ها و ارزش‌های موسیقی ایرانی است. هرچند این روزها بر مدار دیگری و با جد و جهد بسیار اغلب به دنبال فاصله گرفتن از فضای موسیقی سنتی هستند این اثر تلاش دارد تا با نگاه امروزی‌تر موسیقی ایرانی را ارائه کند. فضاهای نو؛ گردش‌های ملودیک و چیدمان ریتم‌ها و حرکت‌ها در همراهی آواز ابوعطا ترکیب تازه‌ای رقم زده است.»

«مقدمه و آواز» با شعر مولوی، «ادامه مقدمه»، «درآینه» با شعر نظامی، «آواز حجاز و ارکستر» با مولوی، «چهارپاره (بی‌کلام)»، «آواز چهارپاره» با شعر محتشم کاشانی، «تک‌نوازی سنتور» و «ای دوست» با شعر نظامی اسامی آثار منتشرشده در این آلبوم هستند.

حسین بهروزی‌نیا آهنگساز و تنظیم‌کننده و نوازنده بربت، اشکان کمانگری خواننده، حمید بهروزی‌نیا نوازنده تار، مسلم علی‌پور نوازنده کمانچه، سعید مهرپیما نوازنده سنتور، بهنام معصومی نوازنده تمبک و سازهای کوبه‌ای، مصطفی موسوی نوازنده نی، نگار اعزازی نوازنده دف گروه نوازندگان آلبوم «درآینه» را تشکیل می‌دهند. ضمن اینکه ساره هاشم‌خانی گرافیک، مهدی فلاح خوشنویس، معین هاشمی‌نسب عکس، حمید خداپناهی ترجمه، حسین بهروزی‌نیا تهیه‌کننده، کاوه صادقی‌آزاد ویراستار، محیب الله‌یاری صدابردار، کامیار باتمانی میکس و مسترینگ، یاسر فلاح‌پور پردازش صدا دیگر عوامل اجرایی این اثر موسیقایی که در استودیوهای «گل‌ها» و «پژواک» ضبط شده را تشکیل می‌دهند.

آلبوم موسیقی «درآینه» با شماره ثبت اثر به شماره ۹۹- م/۳۷۵ در مرکز موسیقی حوزه هنری از روز سه‌شنبه ششم آبان ماه سال ۱۳۹۹ به صورت فیزیکی و دیجیتالی پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد. این در حالی است که دست‌اندرکاران آلبوم برای رونمایی این اثر برنامه متفاوتی را در نظر گرفته‌اند که طی روزهای آینده جزییات آن اعلام خواهد شد.

لینک کوتاه
http://haftominmowj.ir /?p=16197

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند